ALO 181’e İlginç Şikayet ve İstekler Yağıyor!

featured

Çevre ve Kıyılarla İlgili Sorunlar da Gündemde

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, ALO 181 hattı aracılığıyla vatandaşların kentsel dönüşüm, tapu, kadastro ve kıyılardaki kaçak yapılaşma gibi çevresel konulardaki sorunlarına çözüm bulmaya devam ediyor. Ancak bazen gelen şikayetler ilginç bir hal alabiliyor.

İlginç Şikayetlerle Dolu Bir Kurban Bayramı

Bakanlığın açıklamasına göre, Kurban Bayramı’nda ALO 181’i arayan vatandaşlardan bazıları oldukça ilginç taleplerde bulundu. Bir vatandaş, kestikleri boğanın çok büyük olduğunu ve 6 ortak bulunduğunu belirterek, çağrı operatörlerine 7’nci ortak olmak isteyip istemediklerini sordu. Başka bir vatandaş ise kestikleri kurbandan ötürü kan kokusu tuttuğunu belirterek, hangi ilacın iyi geleceği konusunda tavsiye istedi.

Vatandaşların Çağrıları

Ankara’dan bir vatandaş, kurbanlık pazarında koyun ve keçilerin yarattığı gürültü nedeniyle uyuyamadığını belirterek, pazar yerinin taşınmasını talep etti. Bir diğer İstanbullu vatandaş ise “Kurban atıkları diğer atıklar gibi geri dönüşümde değerlendirilebilir mi?” sorusunu yöneltti. Aynı zamanda atıkların neden olduğu kokuyu ve kurbanlıklara çektirilen eziyeti şikayet eden vatandaşlar da ALO 181’i arayarak seslerini duyurmaya çalıştılar.