Antalya’da Tribün Çökmesi: U-11 Maçını İzleyen 3 Kişi Yaralandı

featured

Antalya’da Dramatik Olay: Tribün Çöktü, 3 Kişi Yaralandı

Antalya’da yerel U-11 liginde oynayan çocuklarının maçını izlemeye gelen Mehmet Güneş, Tunahan Sert ve Gökhan Bardakçılar, oturdukları tribünün tahta plakasının çökmesi sonucu üç metreden düşerek yaralandı.

Olay ve Yaralanmalar

Olay, saat 13.30 sıralarında Muratpaşa ilçesi Konuksever Mahallesi’ndeki Üsteğmen Oğuz Kağan Usta Stadyumu’nda meydana geldi. Stadyumda yerel U-11 liginde mücadele eden Antalya Şimşek ve Akdenizspor’da top koşturan çocuklarının maçını izlemeye gelenler, saha kenarında bulunan tribünde oturuyordu. Tahta plakanın çökmesi sonucu Mehmet Güneş, Tunahan Sert ve Gökhan Bardakçılar, 3 metreden düşerek yaralandılar. Yaralanan çocuklar sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrası hastaneye kaldırıldılar.

Kulüp Başkanı ve Tanıkların İfadeleri

Akdenizspor Kulübü Başkanı Fevzi Uygun, tahtanın bir anda kalktığını belirterek, “Ben bir kişi zannettim ama 3’ü birden düştü. Ambulans çağırdık, ikisi aşağıda yatıyordu. Velilerin biri ayaklandı fakat ikisinin durumu ciddi. Yıllardır yapılmıyor, açıklık var. Burası devamlı maç oynanan yer. Böyle bir şey olacağı belliydi” dedi. Yaralananların arkadaşı Ozan Erbil ise “3 arkadaş tribünde otururken, bakımsızlık nedeniyle düştüler. Geçen hafta şikayet ettik ve çözüm bulmadılar. Hala çoluk çocuk platformların üzerinde geziniyor” şeklinde konuştu.