Antalya’nın Turizmdeki Yükselişi Devam Ediyor

featured

Antalya, 2024 Yılında Turizmde Yüzde 14’lük Artışla Rekor Kırdı

Antalya, doğal güzellikleri, tarihi mekanları ve kaliteli hizmet anlayışıyla öne çıkıyor. 2024 yılının dört ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre %14’lük bir artışla 2 milyon 66 bin 962 yabancı turisti ağırlayarak rekor kırdı.

Kurban Bayramı Tatili Rezervasyonları Hareketlendi

Antalya, iç pazardan da yoğun talep görüyor. Okulların 14 Haziran’da kapanacak olması nedeniyle Kurban Bayramı tatili rezervasyonları hareketlenmeye başladı. Geçmiş yıllarda haziranda olmayan doluluğun bayram tatiliyle birlikte artması bekleniyor.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Hakan Saatçioğlu’nun Değerlendirmesi

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Hakan Saatçioğlu, turizm sezonunun hızlı başladığını ve oldukça iyi gittiğini belirtti. Saatçioğlu, otellerdeki doluluk oranlarının istenilen seviyede olduğunu vurgulayarak özellikle Alman turistlerin artış gösterdiğini ifade etti.

İç Pazarda da Hareketlenme Bekleniyor

Saatçioğlu, iç pazarda da ciddi hareketlenme olacağını belirterek, bayram rezervasyonlarının şimdiden %80 doluluk oranına ulaştığını söyledi. Ramazan Bayramı tatilinin güzel geçtiğini ve Kurban Bayramı’nın daha da hareketli olacağını öngördü.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Rıza Perçin’in Değerlendirmesi

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Rıza Perçin, bayramın turizmde yüksek sezona denk geldiğini belirterek, marka bölgelerde doluluk oranlarının %100’e ulaşabileceğini ifade etti. Perçin, Almanya’dan gelen turistlerin özellikle Kaş ve Kalkan gibi bölgelerde yer bulmakta zorlanabileceğini söyledi.