Atilla Taş Savunmasını Yaptı: “Cumhurbaşkanı’na Hakaret Etmedim”

featured

Atilla Taş’ın Mahkeme Savunması

‘İstanbul 31. Asliye Ceza Mahkemesi’‘ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Atilla Taş ve avukatı katıldı. Duruşmada savunma yapan Atilla Taş, art niyetli kişilerin ideolojik olarak fikirlerinden hoşlanmadığını belirterek, “Bu adama nasıl zarar veririz?” şeklinde düşündüklerini ileri sürdü. Taş, Cumhurbaşkanı’na olan saygısını vurgulayarak, eski paylaşımlarının incelenmesi sonucu hakaret içeren bir söz bulunmadığını ifade etti.

Mahkeme Kararı ve Duruşmanın Ertelenmesi

Mahkeme, duruşmayı eksik hususların giderilmesi için erteledi. Ardından basın mensuplarına konuşan Atilla Taş, “Söyleyecek bir şey yok, ne olursa olsun eleştiririz ama Cumhurbaşkanı’na hakaret etmem. Bu ülkenin Cumhurbaşkanıdır, saygı duyacağız.” şeklinde konuştu.

İddianame ve Suçlama

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Atilla Taş’ın sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddia edildi. Sanık Taş’ın, paylaşımlarının kendisine ait olduğunu belirttiği ifade edilen iddianamede, “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” suçundan 1 yıl 5 ay 15 günden 8 yıl 2 aya kadar hapis cezası talep edildi.