Bournemouth, Milli Futbolcu Enes Ünal ile 4 Yıllık Kontrat İmzaladı

featured

Bournemouth, Getafe’den Kiraladığı Enes Ünal’ın Sözleşmesini Uzattı

İngiltere Premier Lig takımlarından Bournemouth, ocak ayında Getafe’den kiraladığı milli futbolcu Enes Ünal’ın sözleşmesindeki opsiyonu kullanarak, 4 yıllık kontrat imzaladı. Bournemouth, Enes Ünal’ın kiralık sözleşmesindeki opsiyonu kullanarak, 27 yaşındaki oyuncu ile 4 yıllık anlaşmaya vardığını duyurdu.

Kulübün Açıklamaları

Bournemouth İcra Kurulu Başkanı Neill Blake, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Enes, bizimle olduğu sürede gösterdiği performansla bizi çok etkiledi. Premier Lig’de başarılı olma arzusu başından beri açıkça görülüyor. Buradaki oyuncu kadrosuna harika bir katkı sağladı ve onun uzun süreli bir sözleşmeyle aramıza katılacağını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Enes Ünal’ın Açıklamaları

Enes Ünal, ise Bournemouth ile sözleşme imzaladığı için mutlu olduğunu belirterek, “Premier Lig’de kondisyonumu geri kazanırken kendimi test etmekten keyif aldım ve şimdi önümüzdeki yıllar için gerçekten heyecanlıyım. Buradaki proje, ocak ayında parçası olmayı çok istediğim bir projeydi ve birlikte daha da gelişmek için büyük bir potansiyele sahip olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Mili futbolcu, Bournemouth formasıyla çıktığı 17 maçta, 3’ü ilk 11’de olmak üzere, 2 gol ve 2 asist kaydetti.