CHP ve YRP Heyetleri Arasında Filistin Konulu Görüşme

featured

CHP ve YRP Heyetleri Bayramlaşıp Filistin Konusunu Görüştü

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Çiğdem Gegegoğlu ve Gençlik Kolları Genel Saymanı’ndan oluşan CHP heyeti, Kurban Bayramı’nın ikinci gününde siyasi parti heyetlerini ağırladı. Aynı gün YRP heyeti de CHP’yi ziyaret etti.

CHP Heyetinden Filistin Açıklaması

Deniz Yücel, Filistin konusunda yaptığı açıklamada, Genel Başkanlarının 119 ülke başbakanına Filistin’in tanınması konusunda mektup yazdığını ve İspanya’nın Filistin’i bağımsız bir devlet olarak tanıdığını belirtti. Yücel, Türkiye’nin de bu konudaki tavrının net olduğunu vurgulayarak, Filistin’deki durumun insanlık adına bir ayıp olduğunu ifade etti.

YRP Heyetinden Miting Önerisi

YRP Sosyal İşler Başkanı Selçuk Geyveli ise CHP’ye Filistin konusunda bir miting önerisinde bulundu. Geyveli, “Belki Filistin konusunda bir miting de siz yapın biz de katılalım. Birlikte yapalım. Bunu öyle bir şekilde dünyaya gösterelim ki bu zulme sessiz kalmadığımızı gösterelim” dedi.

Sonuç

CHP ve YRP heyetleri arasındaki bayramlaşma sırasında Filistin konusu da gündeme geldi. Heyetler, Filistin’deki zulme karşı ortak bir tavır alınması gerektiğinde birleşti. Umarız bölgedeki sorunlar en kısa sürede çözülür ve barış hakim olur.