ECE Türkiye AVM’leri TOFD’ye destek için 400 kilo plastik kapak topladı

featured

ECE Türkiye, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında farklı sivil toplum kuruluşlarına ve derneklere desteğini sürdürüyor. Bu çerçevede Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ile iş birliği yapan ECE Türkiye, genel merkezinde ve yönetimindeki alışveriş merkezlerinde topladığı plastik kapaklarla omurilik felçlilerin hayatına dokunuyor. ECE Türkiye, Eylül 2021-Mart 2022 tarihleri arasında, her renk ve boyuttaki plastik kapağın bağışa dönüştüğü projede, 400 kg plastik kapak topladı. Shell’in lojistik desteğiyle TOFD’ye ulaştırılan plastik kapaklar, TOFD’de ayıklanıp temizlendikten sonra geri dönüşüme gönderiliyor. Buradan elde edilen gelirle alınan tekerlekli sandalyelerle, omurilik felçlilerin hayatına dokunuluyor. 1 adet manuel tekerlekli sandalye için 350 kg plastik kapağın geri dönüştürülmesi gerekiyor.

 

ECE Türkiye Pazarlama Müdürü Selma Birinci, “Topladığımız plastik kapaklarla, omurilik felçli vatandaşlarımızın hayatlarına katkı sağlayabildiğimiz için mutluyuz. TOFD ile iş birliğimiz önümüzdeki dönemde de devam edecek” dedi.

 

ECE Türkiye’nin desteği ile alışveriş merkezlerinin plastik kapak toplama noktasına dönüşmesinden mutluluk duyduklarını söyleyen TOFD Genel Başkanı Semra Çetinkaya, “Her renk ve boyuttaki plastik kapak, omurilik felçlileri için tekerlekli sandalye demek. Önümüzdeki dönemlerde daha fazla insana ulaşarak desteklerimizi arttırmayı arzu ediyoruz. “dedi.