Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü İsrail’i Kınadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü: “ABD’yi Sorumlu Tutuyoruz”

Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü ve Enformasyon Bakanı Nebil Ebu Rudeyne, İsrail ordusunun, Gazze Şeridi’nin ortasındaki Nusayrat Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırının ardından bir açıklama yaptı.

Ebu Rudeyne’nin Açıklamalarından Başlıklar:

  • ABD’yi Sorumlu Tutma: “İsrail tarafından işlenen katliamlardan tümüyle ABD’yi sorumlu tutuyoruz.”
  • Barış ve Güvenlik Çağrısı: “ABD’yi her şeyi yıkacak ve kimseye barış ve güvenlik getirmeyecek tehlikeli bir aşamaya evrilen bu savaşı durdurmaya çağırıyoruz.”
  • Uluslararası Topluma Çağrı: “Bu kanlı katliamları durdurmak için derhal müdahale etme ve İsrail’i uluslararası kararları hiçe sayan bu eylemlerine bir an evvel son vermeye zorlama” çağrısı yaptı.

Filistin Hükümeti: “Soykırım Devam Ediyor”

Ebu Rudeyne, Nusayrat Mülteci Kampı’nda onlarca kişinin ölmesine neden olan saldırı dahil olmak üzere Filistin halkına karşı işlenen kanlı katliamların, soykırımın devam ettiğini vurguladı.

Ölü ve Yaralı Sayısı:

Gazze’deki Hükümetin Medya Ofisi, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırıda 210 kişinin öldüğünü, en az 400 kişinin yaralandığını bildirmişti.

İsrail ordusu ise Gazze’deki çeşitli noktalara düzenlediği saldırılarda 4 İsrailli esirin canlı olarak kurtarıldığını duyurmuştu.