İlker Aydilek Spor Alanında Yeni Başarılara İmza Atıyor

İlker Aydilek paten alanında bilinen sporculardan birisidir. Kendisi 13.10.1994 tarihinde doğmuştur. İlk olarak 7 yaşında güreş ve futbol sayesinde spor ile tanışmıştır.

featured

İlker Aydilek paten alanında bilinen sporculardan birisidir. Kendisi 13.10.1994 tarihinde doğmuştur. İlk olarak 7 yaşında güreş ve futbol sayesinde spor ile tanışmıştır. Sonrasında kendisini daha fazla çekecek olan akrobasi patene yönelmiştir. 10 yaşında bu spora başlayan İlker Aydilek 3 sene boyunca bu alanda kendisini geliştirmiştir.

Sonrasında ise profesyonel olma yolunda adımlar atarak ilerlemiştir. Profesyonellik ile birlikte daha aktif bir şekilde spora yönelmiştir. Büyük firmalar ile çalışarak bu firmalar adına gösterilerde yer almıştır. Aynı zamanda ülke içinde düzenlenen çeşitli gösterilere, yarışmalara ve TV programlarına katılmıştır. Bunlarda gösterdiği başarı sayesinde de daha fazla insan tarafından tanınmış ve paten sporunda daha profesyonel hale gelmiştir.

İlker Aydilek hem yurtiçinde hem de yurtdışında yarışmalara mücadele etmiş bir sporcudur. Yurtiçinde birçok yarışmada boy göstermiş olan sporcu 2016 yılında ise Türkiye şampiyonu olmayı başarmıştır. Bunların yanı sıra birçok TV programında ya da gösteride yer almıştır. Türkiye’nin neredeyse her ilinde çeşitli programlar düzenlemiştir.

Yetenek Sizsiniz isimli yarışma programında ise 2 kere finale çıkma başarısını göstermiştir. Yine 2016 yılında Modayı Tıkla ve Martin Valen markaları ile anlaşarak bu markaların reklam yüzü olmuştur. Ülkenin farklı noktalarında kaykay pistleri kurarak bu sporun gelişmesine ve yayılmasında rol oynamıştır. İlerde ülkemizi yurtdışında temsil etmek için aktif olarak kariyerine devam ediyor.

İlker Aydilek Instagram Hesabı:

https://www.instagram.com/ilkeraydilekk/

Videoları:

https://www.instagram.com/p/BGEeulsmR_a/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/p/BbunXj6HFog/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/reel/CTfeUBLjON2/