İsrail Askerleri Batı Şeria’da Filistinlilere Yönelik Baskınlar Düzenledi

featured

İsrail Askerleri Filistinlilere Yönelik Baskınlar Gerçekleştirdi

Filistin Esirler Cemiyeti ile Filistin Kurtuluş Örgütüne bağlı Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyeti tarafından yapılan ortak açıklamada, İsrail askerlerinin Batı Şeria’nın El Halil, Cenin, Nablus, Ramallah, Kalkilya, Eriha ve Tubas kentlerine baskınlar düzenlediği belirtildi.

Filistinliler Gözaltına Alındı ve Şiddete Maruz Kaldı

Söz konusu baskınlarda biri çocuk, biri lise öğrencisi 20 Filistinlinin daha gözaltına alındığı kaydedildi. İsrail askerlerinin baskınlar sırasında gözaltına aldığı Filistinlilere ve ailelerine yönelik şiddete başvurduğu, evlerine zarar verdiği ifade edildi.

Gözaltına Alınan Filistinli Sayısı 9 Bin 345’e Ulaştı

İşgal altındaki Batı Şeria’da 7 Ekim 2023’ten bu yana gözaltına alınan Filistinlilerin sayısının 9 bin 345’e ulaştığı belirtildi. İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırı başlattığı tarihten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırılarda artış yaşanıyor.

Ölümler ve Saldırılar Artıyor

7 Ekim 2023 tarihinden bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te, İsrail askerleri ile İsraillilerin saldırılarında 552 Filistinlinin hayatını kaybettiği bildirilmişti. Bu durum, bölgedeki gerginliğin arttığını gösteriyor.