İstanbul Beykoz Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

featured

Yeni Sözleşme Detayları

Beykoz Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı. Yapılan törende Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler ile DİSK Toplu İş Sözleşmesi Daire Başkanı Faruk Saral imzaları attılar.

Yeni sözleşme kapsamında günlük taban ücretine yüzde 100 zam yapılırken, işçi maaşları ortalama 38 bin TL’den 63 bin TL’ye çıktı. İşçilere Eylül ayında 6 aylık enflasyon farkı ve yüzde 2 oranında refah payı da verilecek. Yılda 4 kez 60 günlük ikramiye, sosyal paket, yemek, eğitim ve yakacak yardımları yapılacak. Toplamda 2 yıl sürecek olan sözleşmeden 30 işçi yararlanacak.

İmza Töreninde Konuşmalar

İmza töreninde Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, çalışanlara hitap ederek, “Ülkede artan fakirleşmeye karşı işçiyi koruyan bir sözleşme hazırladık. Bu enflasyonist ortamda, hepimizin gelirinden eksilten bir anlayışa karşı yaşam mücadelesi veren bir toplumun bireyleriyiz. Üretmeyen bir toplum olduk. Üretim noktasında siz kıymetli işçi arkadaşlarıma büyük görevler düşüyor” dedi.

DİSK Toplu İş Sözleşmesi Daire Başkanı Faruk Saral ise, emekten yana tavrı için Alaattin Köseler’e teşekkür ederek, “Bu sözleşme Başkan Alaattin Köseler’in emekten yana anlayışının geri geldiğinin kanıtıdır. Emekçi arkadaşları mutlu eden bir sözleşme yaptık” ifadelerini kullandı.

Köseler, daha önce başkanlık yaptığı dönemde de işçilere yüzde 100 zam yapmıştı.