İstanbul Eyüpsultan’da Trafik Kazası Sonrası Açıklama

featured

Özer Aci, Oğlu için Adaletin Peşinde

İstanbul Eyüpsultan’da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci’nin babası Özer Aci, oğlunun kabrini ziyaret etti. Burada yaptığı açıklamada, Eylem Tok’un adalete teslim olması için seslendiğini ancak kendisinin kelepçeli bir şekilde yakalanmasını tercih ettiğini belirtti.

“Mücadelede En Büyük Payı Basın Üstlendi”

ABD’de yapılacak duruşmada Tok ve oğlunun Türkiye’ye teslim edileceğini düşündüğünü belirten Aci, “Bugün 117. gün. Neredeyse 4 ay olacak. Ben sabrettim. Ben sabırla mücadeleye devam ettim. Bu mücadelemde en büyük payı basın üstlendi. Hiçbir zaman es geçmediler.” dedi.

“Her Şey Para Değil”

Aci, şüpheli Timur Cihantimur’un babasına yönelik, “Doktor Bey, hayatta her şey para değil. Biraz merhamet, biraz vicdan, biraz insan olmanızı rica ediyorum.” şeklinde konuştu. ABD’de yapılacak duruşmaya katılmak üzere iki aile dostunun Türkiye’den gittiğini de belirtti.

Arka Plan

1 Mart’ta meydana gelen kazada Oğuz Murat Aci hayatını kaybetmişti. Kazaya karışan sürücü Timur Cihantimur ve annesi Eylem Tok, olay yerinden kaçmış ve ABD’ye gitmişlerdi. Şüphelilerin iadesi için çalışmalar sürerken, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Cihantimur ve annesinin tutuklandığını duyurmuştu.