İstanbul Modern’den 23 Nisan’da çocuklara özel bir proje: Sevimli Dostlar

featured

İstanbul Modern, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukları doğayı düşünmeye ve sanat yoluyla renkli hayaller kurmaya çağırıyor. Çağdaş sanatçılar Ramazan Bayrakoğlu, TORK Dans, Lamia Karaali, Necla Rüzgar, Yusuf Taktak, Güneş Terkol ve Tuna Uysal işbirliğinde yürütülen “Sevimli Dostlar” projesi 15-24 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

İstanbul Modern, çocukların doğayla kurdukları bağı sanat yoluyla güçlendirmeleri amacıyla, sanatçıların proje için geliştirecekleri desenlerden yola çıkarak çocuklara sanat çalışmaları üretebilecekleri yaratıcı fikirler sunuyor.

Sanatçılardan çocuklara ilham verici hayvan figürleri

“Sevimli Dostlar” projesinde yer alan çağdaş sanatçılar çocuklar için boş kâğıtlar üzerinde hayal edilerek tasarlanmış hayvan figürleri hazırlıyor. Çocuklar bu tasarımlara İstanbul Modern’in web sitesinden ulaşıyor.

Çocuklar, doğadan ilham alarak sanatçıların hayvan figürleri için yaşam alanları hayal ediyor, sanatçıların hazırladığı tasarımlardaki boş alanları resimleriyle tamamlıyor.

Çocukların üretimleri sergileniyor

Proje süresince sanatçıların tasarladıkları figürlerden ve etkinlik önerilerinden ilham alan çocuklar, çalışmalarının fotoğraflarını İstanbul Modern’in web sitesindeki resim galerisine yükleyebilecek.