İstanbul’da Bu Hafta Sanat Dolu Etkinlikler

featured

Tiyatro Oyunları

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda “Suçsuzlar Çağı Suçlular Çağı”, “Sonbaharda Son Güller”, “Bir Picasso” ve “Yalnızlık İntiharı” oyunları sahnelenecek. Ayrıca, Atatürk Kültür Merkezi’nde “Kapıların Dışında”, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda “Gomidas” oyunları izleyicilerle buluşacak. Zorlu PSM’de ise “Aşık Shakespeare”, “Chaplin”, “Aile Yalanları”, “(Karşınızda) Yalnız Kadın” ve “Sidikli Kasabası Müzikali” gibi oyunlar sergilenecek. Maximum Uniq Hall’de de “Öteki” ve “Aydınlıkevler” adlı oyunlar sahne alacak.

Konserler

AKM’de “Şedaraban Faslı”, “Asitane Meşkleri”, “571. Yılında İstanbul’un Fethi”, “Rumeli Türküleri Konseri” gibi etkinlikler düzenlenecek. Ayrıca, CRR’de “Şah Hatayi’den Nefesler” ve “Francesca Tandoi” konserleri gerçekleştirilecek. Sayfahaber.com Müzikseverler, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konserleriyle unutulmaz anlar yaşayacak.

Sergiler

Üsküdar Mimar Sinan Galerisi’nde “Kubbe: Filistin Zaman Tüneli”, Meşher’de “Göz Alabildiğine İstanbul: Beş Asırdan Manzaralar”, Macar Kültür Merkezi’nde “Geniş Açı” ve Yapı Kredi Kültür Sanat’ta “Bugünü Resmetmek” sergileri sanatseverlerle buluşacak. Salt Beyoğlu’nda ise “Havaya Dair” sergisi hava kirliliğinin toplumsal ve ekolojik boyutlarını ele alacak. Ayrıca, Pera Müzesi’nde “Ters Yüz Pera: Mekanlar ve Metinlerde Denemeler” ve YUNT sanat ve etkileşim alanında Mike Berg’in “Buraya Nasıl Geldik?” sergileri ziyaret edilebilecek.