İstanbul’da “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” Buluşması

featured

Binlerce Protestocu İsrail’e Karşı Gösteri Yaptı

İngiliz haber ajansı Associated Press, İstanbul’da düzenlenen “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” adlı buluşmayı haberleştirdi. Haberde, Türkiye’de İsrail’e yönelik gösterilere katılanların sayısının giderek arttığı belirtildi.

Pençe-Kilit Harekatında Şehit Olan Askerlerin Yası Tutuldu

Buluşmada, Pençe-Kilit harekatında şehit olan 12 askerin de yası tutuldu. Görüntülerde, on binlerce kişinin İstanbul’da toplanarak Gazze’de ateşkes çağrısı yaptığı görüldü.

Uluslararası Medya Kuruluşları Olayı Manşetlerine Taşıdı

İngiltere merkezli Middle East Eye, “Binlerce Kişi Yılbaşında İstanbul’da Gazze’de Ateşkes Çağrısıyla Yürüdü” başlığını kullanırken, İngiliz medya kuruluşu The New Arab ise “İsrail’in Gazze’deki Katliamı ve Yakın Zamanda Türk Askerlerine Yönelik Saldırı Protesto Edildi” ifadelerini kullandı. Katar merkezli Al Jazeera medya kuruluşu da on binlerce kişinin katıldığı gösteriye dikkat çekti.

Türkiye: PKK ve İsrail Terörüne Karşı İstanbul’da Kitlesel Gösteriler

Yunan gazetesi Iefimerida, buluşmayı “Türkiye: PKK ve İsrail Terörüne Karşı İstanbul’da Kitlesel Gösteriler” başlığıyla duyurdu. The Times of Israel ise Gazze’ye yapılan saldırılar nedeniyle İsrail’in İstanbul’da protesto edildiğini yazdı. Haberde, gösterilerde kullanılan “Katil İsrail, Filistin’den Çık ve Allahuekber” sloganlarına yer verildi.