İstanbul’da Silahlı Kavga: 3 Yaralı, 2 Gözaltı

featured

İsmetpaşa Mahallesi’nde Silahlı Kavga

İstanbul’un Sultangazi ilçesinde, İsmetpaşa Mahallesi Eski Edirne Asfaltı Caddesi’nde yaşanan silahlı kavga büyük paniğe neden oldu.

Olay Anı Kamerada Görüntülendi

Kavganın aralarında husumet bulunan iki eski ortak akrabanın yol üzerinde buluşmasıyla başladığı belirtildi. Grup arasındaki tartışma silahlı kavgaya dönüşürken, şüphelilerden birinin tabancasının tutukluluk yapması kameralara yansıdı.

Polis Ekipleri Olaya Müdahale Etti

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, yaralılara müdahale etti. Silahlı kavgada yaralanan İ.S., M.S. ve M.K. hastaneye sevk edilirken, şüphelilerden 3’ü polislerin gelmesiyle olay yerinden kaçmaya çalıştı.

Görgü Tanığı Yaşar Acı’nın İfadeleri

Olayı gören bir vatandaş, yaşananları şu şekilde aktardı: “İki tane lüks araç geldi. Beraber takıştılar. İlk başta iki kişi indi, beyaz aracın içindeki silahını çıkarttı, karşı tarafa ateş etti. Karşı tarafın bacağına sıktı, daha sonra silahı tutukluluk yaptı. Daha sonra karşı taraf bunu fırsat bilip elinden silahı alıp beyaz aracın sahibine ateş etmeye başladı.”

Şüpheliler Gözaltına Alındı

Olaya karışan A.A. ve O.T. polis ekipleri tarafından gözaltına alınırken, polis bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. Silahların atıldığı köprü altında inceleme başlatıldı.