İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Öğrencilerinden Örnek Sosyal Sorumluluk Projesi

featured

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri yeni yıla anlamlı bir projeyle merhaba dedi. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü tarafından yürütülen ve öğrenciler ile ailelerinin destek verdiği “Yeni Yıl Yeni Kütüphane” sosyal sorumluluk projesi kapsamında 55 koli kitap toplandı. Toplanan kitaplar arasında 6-13 yaş arasındaki çocuk kitaplarının yanı sıra LGS hazırlık sürecindeki öğrencilere de fayda sağlayacak kaynak kitapları ve deneme sınavları yer alıyor.

Yeni yıl öncesi başlayan kampanya ile toplanan kitaplar Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitim öğretim sunan bir okula gönderilmek üzere özenle kutulara yerleştirildi. Öğrenciler; dayanışma ve paylaşma duygusundan yola çıkarak hayata geçirdikleri proje sayesinde akranlarının yepyeni bir kütüphaneye kavuşmasına destek oldular.

Anaokulu öğretmenleri de meslektaşlarına destek oldu

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Dr. Sedat Üründül Anaokulu öğretmenleri de öğrenciler gibi duyarlılık göstererek Ağrı’da bulunan bir anaokuluna öğrencileri sevindirecek ve ihtiyaçlarını karşılayacak bir bağış kampanyası gerçekleştirdiler. Öğretmenler kampanya kapsamında Ağrı’daki meslektaşlarına ulaştırılmak üzere, anaokulu çağındaki çocuklar için sınıf içi eğitim materyali bağışladı. Bu materyaller arasında; masa oyuncakları ve eğitici materyaller, eğitim setleri, oyuncaklar, öğretmenler ve öğrenciler için kırtasiye malzemeleri yer aldı. İstanbul’dan Ağrı’ya uzanan dayanışma köprüsü sayesinde okul öncesi çağındaki öğrenciler eğitim hayatlarının ilk basamağına daha donanımlı bir ortamda adım atacak.