İzmir’de Market Denetimleri Detaylı İncelemeyle Yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Ticaret Müdürlüğü Ekipleri, Marketlerde Geniş Kapsamlı Denetim Gerçekleştirdi

İzmir’de İl Ticaret Müdürlüğü ekipleri, kent genelindeki marketlerde titiz bir denetim gerçekleştirdi. Ekipler, ürünlerin etiket ve kasa fiyatlarını karşılaştırarak evrak kontrolü yaptı.

3 Aylık Alış ve Satış Fiyatları İncelendi

Denetimlerde marketlerde satılan ürünlerin 3 aylık alış ve satış fiyatları da detaylı bir şekilde incelendi. Ekipler, merkez ilçelerin yanı sıra turistik ilçelerde de denetimler düzenledi.

Aydın Efeler İlçesi’nde de Denetim Yapıldı

Aydın’ın Efeler ilçesindeki bir alışveriş merkezindeki markette de Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri denetim gerçekleştirdi. Reyondaki fiyatlar ile kasa fiyatları karşılaştırıldı ve sebze-meyve reyonundaki ürünlerin hal kayıt sistemi üzerinden künye bilgileri sorgulandı.

Balıkesir ve Tekirdağ’da da Denetimler Devam Ediyor

Balıkesir Ticaret İl Müdürü İlhan Pehlivan ve beraberindeki ekip, Balıkesir’deki marketlerde denetimlerde bulundu. Ayrıca, Tekirdağ Ticaret Müdürlüğü ekipleri de zincir marketlerde fahiş fiyat ve etiket denetimi kapsamında temel gıda ve ihtiyaç ürünlerini inceledi.

Pehlivan, marketlerde yapılan denetimler sonrasında etiket, kasa, raf fiyatı ve haksız fiyat artışı konularında çalışmalar yaptıklarını belirtti. Denetimlerin süreklilik arz ettiğini vurgulayan Pehlivan, marketlerdeki etiket sistemine düzen getirildiğini ifade etti.

Ticaret İl Müdürü Mehmet Furtına ise, il genelinde denetimlerin devam edeceğini ve tüketicilerin haklarının korunması adına çalışmaların süreceğini dile getirdi.