Jale Tuncer, Selen Pınar Işık’ın Kiracı Olarak Nişantaşı’ndaki Evinde Oluşan Olayları Açıkladı

featured

Jale Tuncer ve Selen Pınar Işık Arasındaki Kiralık Ev Anlaşmazlığı

‘Pucca’ olarak tanınan sosyal medya fenomeni Selen Pınar Işık’ın Nişantaşı’ndaki 3+1’lik evinde 2,5 yıldır kiracı olan Jale Tuncer, Işık’ın kirayı eksik yatırdığını, 16 aydır ödeme yapmadığını ve eve zarar verdiğini iddia etti. Tuncer, kiranın 2023’te 10 bin 500 lira olduğunu belirterek “İyilikten maraz doğdu” dedi.

Selen Pınar Işık’ın Açıklamaları

Selen Pınar Işık ise ekonomik zorluklar nedeniyle kirasını ödemekte zorlandığını belirterek, “1,5 yıldır ekonomik olarak ben değil, ülke olarak zor durumdan geçiyoruz. Hem ev sahipleri hem de kiracılar mağdur. Evet ben de kiramı ödemekte zorluk yaşıyorum milyonlarca insan gibi” dedi.

Tuba Ünsal ve Ev Sahibi Açıklamaları

Eski ev sahibi Tuba Ünsal da “Yıllarca benim evimde kiracımdı Pucca. ‘Evimi mahvetti’ demek az kalır” şeklinde konuşarak durumu değerlendirdi.

Jale Tuncer’in Açıklamaları ve Evde Oluşan Hasarlar

Jale Tuncer, Instagram hesabından Selen Pınar Işık’ın evi terk ettiğini ancak evin kullanılamaz hale getirildiğini paylaştı. Evde oluşan hasarları fotoğraflar ve videolarla paylaşarak durumu gözler önüne serdi.

Tuncer, “19 ay verilmemiş kira, ödenmeyen aidatlar, çalışmayan buzdolabı, kokusundan açılmayan fırın ve bulaşık makinesi, teslim edilmediği gibi bırakılmayan dolap kapakları, çıkartılmış prizler, darbe almış kapılar, devre dışı bırakılmış akıllı ev sistemi, sessizce bir özür dilemeden terkedilen ev” gibi detayları paylaştı.

Sonuç

Jale Tuncer ve Selen Pınar Işık arasındaki kiralık ev anlaşmazlığı sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Tarafların yaşadığı ihtilafların mahkeme süreciyle devam edeceği belirtiliyor.