Kahveci, Hayalini Kurduğu Üniversiteyi Birincilikle Bitirerek Örnek Oldu

featured

Kahveci’nin Eğitim Hikayesi

Kentte cam, çerçeve imalatı ve satışı yapan dükkan sahibi Kahveci, hayat şartları nedeniyle eğitim hayatına ara vermek zorunda kaldı. İş hayatına atıldıktan sonra bile okuma isteğinden vazgeçmeyen Kahveci, liseyi açıktan bitirerek tarih alanındaki merakını geliştirmeye odaklandı.

Üniversite Yolculuğu

20 yıl sonra yeğeninin teşvikiyle üniversite sınavına giren Kahveci, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tarih Bölümünü kazandı. “Bölümü birincilikle bitirme” hedefiyle ders çalışmalarına ağırlık veren Kahveci, azmi ve disipliniyle sınıf arkadaşlarına örnek oldu.

Hedef: Yüksek Lisans ve Doktora

Okulu 3,94 not ortalamasıyla birincilikle bitiren Kahveci, şimdi yüksek lisans ve sonrasında doktora yapmayı planlıyor. Kendi başarısının inanç ve planlı çalışma ile elde edildiğini belirten Kahveci, eğitimin önemini vurguluyor.

Örnek Olarak Geliyor

Kahveci’nin üstün başarıları ve davranışlarıyla diğer öğrencilere örnek teşkil ettiğini vurgulayan öğretim görevlileri, onun azim ve disiplininden övgüyle bahsediyor. Kahveci, eğitim hayatının devam edeceğini ve kadınların her şeyi başarabileceğini dile getiriyor.