Kayseri Valiliği’nde Bayramlaşma Törenine Katılan Özhaseki’den Güçlü Devlet Vurgusu

featured

Özhaseki: “Türkiye Düşmanlara Korku Salarken, Dostları Memnun Ediyor”

Kayseri Valiliği bahçesinde düzenlenen bayramlaşma töreninde konuşan Özhaseki, Kurban Bayramı ve diğer dini, milli bayramların huzur içinde kutlanmasını diledi. **”Coğrafya kaderdir”** sözü ile Türkiye’nin gelişimine vurgu yapan Özhaseki, ülkenin güçlenmesinin düşmanları korkuttuğunu, dostları ise memnun ettiğini belirtti.

Özhaseki: “Güçlü Bir Devlet Olmanın Önemi”

Güçlü bir devlet olmanın önemine dikkat çeken Özhaseki, **”Eğer güçlü olursanız dimdik durursunuz, yaşarsınız. Kimse size yan bakamaz. Ama zayıf olursanız üzerinizde oyun kurulmaya başlanır.”** dedi. Özhaseki, Türkiye’nin gelişimine ve güçlenmesine vurgu yaparak, çevre ülkelerdeki huzursuzluğa dikkat çekti.

Özhaseki: “İnsanlık Adına Utanç Verici Durumlar”

**”Bayram arefesinde biz ülkemiz için sevinçliyken, Filistin ve Gazze’de yaşananları gördükçe insanlık adına utanıyoruz.”** diyen Özhaseki, Batı medeniyetini sert bir dille eleştirerek, yaşanan zulümlere sessiz kalmalarını eleştirdi.

Özhaseki: “Deprem Bölgesinde Yapılan Çalışmalar”

Özhaseki, Adıyaman’da deprem bölgesinde yapılan konut çalışmalarını yerinde incelediğini ve bölgedeki insanlarla bir araya geldiğini belirterek, Türkiye’nin büyük bir devlet olduğunu vurguladı. **”Dünyanın en büyük şantiyesi şimdi deprem bölgesinde.”** ifadelerini kullanan Özhaseki, yaraların sarılacağını ve millet olarak huzurla yoluna devam edileceğini söyledi.

Vali Gökmen Çiçek ve Diğer Katılımcılarla Bayramlaşma

Konuşmaların ardından Vali Gökmen Çiçek vatandaşların bayramını kutlayarak, huzurlu bir bayram geçirmelerini diledi. Programa AK Parti ve diğer parti milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı, oda başkanları, üniversite rektörleri ve kurum müdürleri de katıldı.