Kılıçdaroğlu Kobani Davası Kararları Hakkında Konuştu

featured

Kılıçdaroğlu’nun Sosyal Medya Paylaşımı

CHP’nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski HDP eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da yargılandığı 108 sanıklı Kobani davasında çıkan kararlar hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Kılıçdaroğlu, “LAFI EĞİP BÜKMEDEN SÖYLEMEK İSTERİM Kİ…” diyerek başladığı mesajında…

Demirtaş’ı Yalnız Bırakmayacağım

Kılıçdaroğlu, “DEMİRTAŞ’I YALNIZ BIRAKANLARDAN OLMAYACAĞIM” diyerek terör suçunun dokunulmazlık kapsamında olmadığını vurguladı. Demirtaş’ın tutsak edilmesine karşı çıkan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’ı eleştirmekten korktukları için, ‘Kılıçdaroğlu dokunulmazlıkları kaldırdı’ diyerek bulanları acıyarak izlediğini belirtti.

Mücadeleye Devam Edeceğim

Kılıçdaroğlu, “MÜCADELE ETTİM, EDERİM” diyerek Demirtaş’ı ve diğer siyasi tutsakları destekleyeceğini ifade etti. Hukuksuzluklara karşı cesurca mücadele edeceğini belirten Kılıçdaroğlu, adaletin değil gücün yanında olanlara seslenerek samimi ve vatansever bir siyaset anlayışı çağrısında bulundu.

Demirtaş ve Atalay Bizimdir

Kılıçdaroğlu, “DEMİRTAŞ VE ATALAY BİZİMDİR” diyerek siyasi tutsaklara destek olmaya devam edeceğini vurguladı. Özgürlük mücadelesinde yer almış bütün arkadaşlarının haklarını savunacağını belirten Kılıçdaroğlu, “Bila mirov kuştiyê şera be ne girtîyê rovîya be.” sözüyle insanların aslanın ölüsü olmaları gerektiğini ifade etti.