Lenovo, dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES kapsamında daha akıllı ve yenilikçi teknolojilerini görücüye çıkardı

featured

Teknoloji devi Lenovo, dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES kapsamında, daha akıllı iş, ev ve oyun ürünleri dahil olmak üzere hibrit yaşamı destekleyecek inovasyon ve çözümlerini tanıttı. Lenovo, fuarda en yeni ThinkPad™, ThinkBook™ ürünlerini ve Lenovo Legion™ oyun bilgisayarlarını, veri merkezi inovasyonlarını, yenilikçi yazılım ve çözümlerini kullanıcıların beğenisine sundu. 

Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, CES 2022 kapsamında hibrit bir dünyada kişilere ve işletmelere güç vermek için tasarlanmış yenilikçi ürün ve çözüm portföyünü tanıttı. Yeni ürünler arasında, Lenovo’nun “Herkes için Daha Akıllı Teknoloji” vizyonunu destekleyen çok çeşitli gelişmiş, sürdürülebilir ürün ve çözümler yer alıyor. Lenovo’nun en yeni inovasyonlarının temelinde “çığır açıcı teknolojiler için kullanıcı deneyiminin yeniden tanımlanması” yatıyor.

Daha akıllı iş teknolojisi 

Lenovo ürün ailesinde sembolleşmiş bir marka olan ThinkPad, yıllardır iş piyasasında dizüstü bilgisayar segmentinde öncü konumda yer alıyor. ThinkPad’in 30. yılına girdiği bu günlerde Lenovo, fuarda ThinkPad Z13 ve Z16 modellerini içeren yeni ThinkPad Z serisini duyurdu. Yeni serideki dizüstü bilgisayarlar, AMD Ryzen™ PRO 6000 serisi mobil işlemci ve Microsoft Pluton güvenlik işlemcili temel ThinkPad DNA’sının yanı sıra, yenilikçi tasarım, modern çalışma deneyimi, performans ve güvenliği bir arada sunuyor. Ürünün kendisinden ambalajına kadar dayanıklılıktan ödün vermeden çevre üzerindeki etkisinin azaltılmasına yoğunlaşan Z serisinde %100 geri dönüştürülmüş plastikten üretilen vegan deri, %75 geri dönüştürülmüş alüminyum, ürünün ambalajı için ise doğada %100 çözünen bambu ve şeker kamışı lifi kullanıldı.

ThinkPad ürün grubunun zirvesinde yer alan 12. Nesil Intel® Core™ işlemcili Intel vPro® teknolojisinden güç alan ve Windows 11 ile gelen en yeni 10. Nesil ThinkPad X1 Carbon, 7. Nesil X1 Yoga™ ve 2. Nesil X1 Nano, daha yüksek performans, daha iyi kamera ve ses deneyimi sunuyor. Masaüstü bilgisayarlarda ise Lenovo’nun yeni 3. Nesil ThinkCentre M90a Pro ürünü daha akıllı bir bilgisayar olarak karşımıza çıkıyor. Yeniden tasarlanmış Tiny-in-One (TIO) bilgisayar TIO Flex, 2014 yılında çıkarılan modüler “Hepsi Bir Arada” iş bilgisayarı konseptini baştan yaratıyor.

Lenovo Neptune™ Sıvı Soğutma Teknolojileri

Lenovo Neptune™ ile Lenovo, enerji tasarrufu konseptinden performans geliştirme ve enerji geri kullanımına geçişe öncülük ediyor. Lenovo Neptune, (DTN), (RDHX), Termal Transfer Modülü (TTM) olmak üzere üç ayaklı bir yaklaşım ve diğer teknolojilerin mümkün kıldığı yüksek soğutma gücü ile sistemden ısı çıkarma modelinden faydalanıyor. Sunucu ve veri merkezi faaliyetlerinin tamamı için güç tüketimini azaltabilen bu teknolojiler, böylece hızlıca tasarruf sağlayarak elde edilen faydayı altyapının kullanım ömrünün tamamına yayabiliyor.

KOBİ’ler için güçlü teknoloji çözümleri 

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler (KOBİ’ler) düşünülerek tasarlanan Lenovo’nun en yeni ThinkBook ve ThinkCentre serileri, gelişmiş ve sürdürülebilir tasarımları vurgulayan üst düzey malzemelerle sunuluyor. Üçüncü Nesil ThinkBook Plus sektörde bir ilk olarak 17,3 inçlik dizüstü bilgisayara 8 inç boyutunda dahili bir ikincil ekran ekleyerek çift ekran konseptini değiştiriyor.

Hareket halindeki profesyoneller için tasarlanan 2. Nesil ThinkBook 13x Intel Evo platformu üzerine kurulu ve en yeni Intel 12. Nesil Core U Serisi işlemcilere sahip çok ince (12,9 mm) ve hafif (1,21 kg) bir üst kalite dizüstü bilgisayar olarak karşımıza çıkıyor. ThinkBook 14 ve 16 Gen 4+ i son derece esnek ve performans temelli modeller sunuyor. Önceki nesillerine göre daha ince olan her iki model de cam yüzeyli touchpad ile interaktif deneyime katkı sağlıyor.

Daha çeşitli uyarlanabilir, yüksek performanslı bilgisayar çözümleri arayan işletmeler için Lenovo, ThinkCentre neo 70t, ThinkCentre 50s ve ThinkCentre neo 30a 24 modellerini içeren ThinkCentre™ neo ürün grubunu sunuyor. Lenovo’nun hayata geçirdiği yeni Easy Install hizmeti, çalışanları için uzaktan veya sahada yeni teknoloji kurma konusunda desteğe ihtiyacı olan KOBİ’ler için özel geliştirilmiş bir dağıtım hizmeti olarak sunuluyor. Şirketlere nelerin, ne zaman ve nerede kurulduğuna karar verme seçeneği sunan bu hizmet, uygulama dağıtım sürecini basitleştirerek, şirket içi BT kaynaklarının daha kritik konulara odaklanmasını sağlıyor.

Modern ve yeni nesil monitörler 

ThinkVision™ ürün grubu, modüler esneklik, dijital sağlık ve sürdürülebilirlik düşünülerek tasarlanan yeni nesil P serisi 27 inç profesyonel monitörlerle gelişmiş ekranlar sunuyor. Dört taraftan neredeyse çerçevesiz tasarım ve QHD ekran kullanıcı alanlarını genişletirken, ev ve ofis ortamında verimlilik ve üretkenlik için katma değerli özellikler sunuyor.

Lenovo ayrıca, yakın zamanda toplantı odaları ve eğitim ortamı için mükemmel nitelikte yeni ThinkVision endüstriyel ekran (LFD) modellerini tanıttı. ThinkVision T86, T75 ve T65, parlak 4K ekranlar, konforlu bir yazma deneyimi sunan entegre Lenovo Akıllı Beyaz Tahta yazılımı, dahili hoparlörler, mikrofonlar ve daha akıllı bir video konferansı için modüler bir web kamerası sayesinde toplantılara toplantı odasından ve uzaktan katılan kişiler için etkili bir iş birliği sunuyor.

Lüks dizüstü bilgisayar deneyimi geliştiriliyor 

Yoga serisinin 10. yılında Yoga 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarların yedinci nesli görücüye çıkıyor. Windows 11 ile gelen 14 inçlik dönüştürülebilir Lenovo Yoga 9i, 12. Nesil Intel® Core™ i7-1260P modeline kadar işlemci seçenekleri ve üstün performans için Intel Iris® Xe grafik donanımına sahip. Yeni konfor özellikleriyle tasarlanan Yoga 9i, bugüne kadar taşıması en kolay Yoga olurken, Yoga 9i’nin yansıtıcı parlak kenarları, bu ürünü sevmeyi daha da kolay hale getiriyor. 14 ve 16 inç boyutlarında sunulan ultra taşınabilir Lenovo Yoga 7i ise eğlenceyi gerçeğe dönüştürmek için tasarlandı. İçerik üretmek için 2,8K OLED dokunmatik ekran ve %100 DCI-P3 renk gamına kadar görüntü özellikleri ve Dolby Vision ile ultra canlı görüntü kalitesine sahip 14 inçlik modeliyle veya 16 inçlik dokunmatik ekranlı seçenekle görsel özellikleri bir üst seviyeye taşımak mümkün. Daha çevre dostu 13 inç Lenovo Yoga 6 ürününün kapağı geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilmiş olup, tüketiciler %50 geri dönüştürülmüş plastikten üretilmiş ve paslanmaya dayanıklı işlemden geçirilmiş kumaş kaplı bir kapak da tercih edebilecek.

Mücadeleye hazır dışarıdan şık içeriden tam bir savaşçı oyun cihazları 

Lenovo Legion™ her nesilden oyuncu ve içerik yaratıcısına üstün özellikleri sayesinde üst düzey eğlencenin keyfiyle birlikte sınırsız oyun deneyimi ve üretkenlik fırsatı sunuyor.

2022 yılında piyasaya sürülecek oyun bilgisayarları, monitörleri, aksesuar, yazılım ve hizmetleri arasında 16 inç Lenovo Legion 5i Pro ve Lenovo Legion 5 Pro dizüstü bilgisayarlar, 15 inç Lenovo Legion 5i ve Lenovo Legion 5 dizüstü bilgisayar bulunuyor. Dört dizüstü bilgisayar da Windows 11 oyun performansı, mükemmel taşınabilirlik ve en yeni NVIDIA® GeForce RTX™ dizüstü bilgisayar GPU’ları sunuyor. Lenovo Legion 5i ve Lenovo Legion 5i Pro, en yeni 12. Nesil Intel Core i7-12700H modeline kadar işlemci seçenekleri sunarken, Lenovo Legion 5 ve Lenovo Legion 5 Pro yeni nesil AMD Ryzen işlemcilerle geliyor.

Lenovo’nun düşük gecikme değerlerine sahip yeni monitörleri de kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Lenovo Legion Y25-30 Monitör oyunda güç isteyen ciddi oyuncular için mükemmel bir ürün olarak öne çıkıyor. Hem Lenovo G27qe-20, hem de Lenovo G24qe-20 monitör Eyesafe® sertifikasıyla giriş düzeyi oyunculara düşük mavi ışık düzeyleri ve çok yönlülük sunuyor. Her oyuncu için olmazsa olmaz bir aksesuar olan fare tarafında Lenovo, kavrama özelliği için ergonomik olarak optimize edilmiş iki yeni ürünü de tanıttı. Lenovo Legion M600s Kablosuz Oyun Faresi ve Lenovo Legion M300s RBG Oyun Faresi 75 gramın altındaki ağırlıklarıyla süper hafif iki ürün.

Lenovo ayrıca, popüler platformları ve çevrimiçi mağazaları bir araya getirerek daha önce satın alınmış tüm bilgisayar oyunlarını tek bir noktada toplayan Legion Arena’yı sunuyor. Legion Arena özetle, Lenovo’nun oyunculara kitaplıklarında oyun ararken, başlatırken ve oynarken birden fazla platformdan sahip oldukları tüm oyunları tek bir yerde birleştirmenin kolay bir yolunu sunan yeni bir cihaz içi uygulaması olarak karşımıza çıkıyor.