Masdaf, Düzce’de Selin Yaralarını Sardı

featured

26 Haziran’da Batı Karadeniz’de etkili olan yağışlar Düzce’yi de vurdu. Üç gün boyunca aralıksız devam eden yağışlar, Düzce’nin içme suyu ihtiyacını karşılayan Beyköy su alma regülatörünün bulunduğu Uğur suyu’nun taşarak, yolun ve ana su hattının zarar görmesine neden oldu. Regülatöre giden 600 metrelik ana su hattının sel sularına kapılması nedeniyle kente su verilemedi.

Su hattı 24 saat içerisinde yeniden inşa edildi

Düzce Belediyesi; DSİ ve İl Özel idare Müdürlüğü’nün de desteği ile tüm imkânlarını seferber ederek, su hattını 24 saat içerisinde yeniden inşa edip, kente su vermeyi başardı.

Düzce Belediyesi, su tedariğinde ana sistem çözümü olan santrifüj pompa teknolojisinde ise Masdaf’ın en yüksek hidrolik güçlere sorunsuz bir biçimde ulaşabilen SPLT serisi ayrılabilir gövdeli santrifüj pompa sistemini tercih etti.

Mükemmel teslimat performansı

Yüksek hidrolik güce sahip santrifüj pompa teknolojisini 24 saat içerisinde üretip, devreye almayı başaran Masdaf, mükemmel teslimat performansı ile Düzce Belediyesi’nin zor zamanında önemli bir çözüm sağlayıcı oldu.

Masdaf’ın SPLT serisi ayrılabilir gövdeli santrifüj pompaları, yüksek mukavemete sahip tasarımı ve hidrolik performansıyla zorlu koşullarda bile uzun yıllar sorunsuz bir çalışma performansı gösteriyor.