Metro Türkiye’den bayram sofralarınıza tat katacak lezzetli tatlılar

featured

Bayram denilince ilk akla sevdiklerimiz ile paylaşacağımız geleneksel bayram sofraları gelir. Bu sofraların baş tacı ikramlık geleneksel tatlıların hazırlanması ise beraberinde de tatlı bir telaş getirir. Metro Türkiye bu bayram da 40 binden fazla ürün çeşidiyle bayram sofralarının tüm ihtiyaçlarını uçtan uca karşılarken; geleneksel Türk tatlıları ile vazgeçemediğimiz lezzetleri sofralara getiriyor.

 

30 yılı aşkın süredir Türk mutfak kültürünü ve değerlerini korumak ve gelecek nesillere aktarmak için çalışmalarını sürdüren Metro Türkiye, Kemalpaşa tatlısından fincan kadayıfa, revaniden peynir tatlısı çeşitlerine, kuru baklavadan künefe, şekerpare, kalburabastı ve Coğrafi İşaretli Antep katmerine kadar onlarca geleneksel tatlıyı Metro Chef markası altında bayram sofralarına taşıyor.

Birbirinden lezzetli bayram ikramlıkları 9,90 TL’den başlayan fiyatlarla Metro Türkiye raflarında!

Bayramda tatlıyı sevdiklerime ikram ederim, ziyaretlerde eli boş gitmem diyenler için ise çikolatadan lokuma, şekerlemeden drajelere uzanan birbirinden lezzetli bayram ikramlıklarını da 9,90 TL’den başlayan geniş ürün çeşitliliği ile müşterilerine sunuyor.

Metro Türkiye bünyesi altında yer alan Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu Gastronometro’nun şefleri profesyonel mutfaklara yönelik tarifleri ben kendi mutfağımın şefiyim diyenlere özel yorumluyor. Geleneksel tatlılarımızdan revaninin modern dokunuşlar ile birleştiği “Çilek Sorbeli Revani” tarifi ile misafirlerinize bayram sofralarınızda yeni bir deneyim sunabilirsiniz.

 

Çilek Sorbeli Revani tarifi – 10 kişilik

Malzemeler:

1 adet Metro Chef kuru revani hamuru, 2 lt su, 2.5 kg şeker, 300 gr kurutulmuş çilek, 500 g Metro Chef kaymak

Çilek kompote

500 g taze çilek, 400 g Metro Chef çilek püresi, 10 g Metro Chef pektin, 80 g şeker

Çilek sorbe

500 g Metro Chef çilek püresi, 21 g dondurma katkı maddesi, 100 ml su, 100 g şeker, 20 g Metro Chef glikoz

Hazırlanışı:

Su ve şeker kaynatılır. Revaninin üzerine sıcakken dökülür ve soğuması için bırakılır. Soğutulan revani istenilen şekilde kesilir ve kurutulmuş çilekler ilave edilir.

Çilek Kompote

Çilek püresi kaynatılır. Pektin ile şeker ilave edilip tekrar kaynatılır ve ardından soğutulur. Çilekler küp küp doğranır ve çilek püresi ile birleştirilir.

Çilek sorbe

Çilek püresi, su ve şeker 60 dereceye ısıtılır. Diğer malzemeler eklenip karıştırılır. Sorbe karışımı dolabın dondurucu bölümünde 3 saat boyunca 30 dakika aralıklarla çırpma teli yardımıyla karıştırılarak son haline getirilir.

Sunum:

Tabağın alt kısmına çilek kompote koyulur. Revani ikiye bölünür ve arasına kaymak sürülüp üzerine çilek sorbe koyulduktan sonra servis edilir.