Özel Sektörde Çalışan Öğretmenler Ankara’da Sokaklara İndi

featured

Öğretmenler Sendikanın Çağrısıyla Taleplerini Duyurdu

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası’nın çağrısıyla harekete geçen özel sektörde çalışan öğretmenler, Ankara’da toplandı. Taban maaş hakkı, Öğretmen Meslek Kanunu’na haklarının eklenmesi ve belirli süreli iş sözleşmesi uygulamasına son verilmesi talepleriyle MEB binası önünde toplandı.

Öğretmenlerin Sloganları ve Destek Veren Sendikalar

Öğretmenler yürüyüş sırasında “Sözünü tutmayan Bakan Tekin istifa”, “Yaşasın eğitim mücadelemiz”, “Mücadele dersini öğretmenler verecek” sloganları Betnano attı. Eyleme diğer eğitim sendikaları da destek verdi.

MEB Bakanı’na İstifa Çağrısı

MEB binası önünde toplanan öğretmenler, MEB Bakanı Yusuf Tekin’i istifaya çağırdı. Sendika temsilcileri, öğretmenlerin haklarının verilmemesine tepki gösterdi.

Eğitimde Patronların İstekleri Eleştirildi

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kemal Irmak, özel sektördeki eğitimde patronların ve cemaatlerin etkisine dikkat çekerek, Bakan Tekin’i eleştirdi. Eğitimde özelleştirmeye karşı çıkıldı.

Öğretmenlerin Kararlılığı ve Çağrıları

Öğretmenler, “Ücretli köleliği kabul Betnano giriş etmiyoruz”, “Öğretmene silah çekemezsiniz” ve “Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun geçmesini istiyoruz” çağrılarıyla haklarını savundular.

Meclis’e Yürüyüş ve Yaşanan Müdahale

Öğretmenler Meclis’e yürümek istediğinde polis müdahale etti. Arbede yaşandı ve bir polis memurunun öğretmenlere silah doğrulttuğu iddiası ortaya atıldı. Sendika yetkilileri, hükümete ve patronlara karşı kararlı olduklarını belirtti.

Direnişin Devamı ve Mücadele Çağrısı

Özel Öğretmenler Sendikası Genel Başkanı Eren Edebali, öğretmenlerin hakları için Betnano direct mücadeleye devam edeceklerini ve Meclis’e yürümekten vazgeçmeyeceklerini vurguladı. Öğretmenler, eğitimde özelleştirme ve patronların baskısına karşı direnişlerini sürdüreceklerini belirtti.