Polifarma İlaç, Umut Kafe ile kanserli çocuklara destek oldu

featured

Türkiye’de 36 yıldır toplum sağlığına ve sağlık sektörüne katkı sağlayan, yüzde 100 yerli sermayeli Polifarma, genel merkezinde Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) hayata geçirdiği Umut Kafe’yi konuk etti. Polifarma İlaç, çalışanlarına Umut Kafe’de kurabiye ve kahve ikram ederek KAÇUV’a destek oldu.

 

KAÇUV’un umut dağıtan sosyal sorumluluk projesi olarak bir transit aracın gezici kafeye dönüştürülmesiyle doğan Umut Kafe, kanser tedavisi süren çocuklarının tedavileri için şehir dışından gelmek zorunda kalan ve bu nedenle mevcut işlerini kaybeden ailelere iş imkanı sunarak maddi anlamda destek sağlıyor. Umut Kafe’de çay, kahve gibi içeceklerin yanı sıra annelerin el emeği atıştırmalıkları sunuluyor. Umut Kafe, ailelere ek gelir elde etme fırsatı sunarak ekonomik desteğin yanı sıra moral desteği de sağlıyor.

 

Polifarma İlaç Hakkında:

Hastane ürünleri alanında Türkiye’nin en çok tercih edilen Polifarma’nın yolculuğu, merhum Eczacı Necdet Nuri Kumrulu’nun 1963 yılında kurulan Aroma İlaç’a 1983 yılında ortak olması, ardından ise 1992 yılında şirketi satın alarak faaliyetlerine aynı adla devam etmesiyle başlıyor. Bugün, 36 yıllık geçmişe sahip, %100 yerli sermayeli bir ilaç firması olarak pazar lideri olduğu serum üretiminin yanında, IV (damar yolu) ilaç portföyünü hızla geliştiriyor. 2021 itibarıyla girdiği reçeteli pazarlarda büyümeye devam ediyor.