Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’dan KOBİ’lere Destek Açıklamaları

featured

Bakan Kacır, KOBİ Ödülleri Töreni’nde Türkiye’nin Yolculuğunu Anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, KOSGEB’de düzenlenen KOBİ Ödülleri Töreni’nde Türkiye’nin kalkınma yolculuğuna vurgu yaptı. Kacır, ülkenin büyüme, ihracat ve istihdamdaki başarılarına dikkat çekerek KOBİ’lerin önemine vurgu yaptı.

KOBİ’ler Ülke Ekonomisinin Temel Taşları

Bakan Kacır, konuşmasında KOBİ’lerin ülke ekonomisindeki önemine değinerek, bu işletmelerin istihdamın yüzde 70,6’sını sağladığını ve ihracatın yüzde 31,6’sını gerçekleştirdiğini belirtti. Kacır, KOBİ’lerin Türkiye’nin kalkınmasındaki rolüne vurgu yaptı.

KOSGEB’in KOBİ’lere Sağladığı Destekler Artıyor

Bakan Kacır, KOSGEB’in KOBİ’lerin rekabetçiliğini ve inovasyon yetkinliğini geliştirmek için çalışmalarını sürdürdüğünü dile getirdi. Kacır, KOBİ’lere yönelik desteklerin arttığını ve yeşil dönüşüm projelerine finansman sağlandığını belirtti.

Deprem Bölgelerindeki KOBİ’lere Destek

Deprem felaketinden etkilenen KOBİ’lerin desteklenmesinin önemine vurgu yapan Kacır, bu işletmelere bugüne kadar 16,8 milyar lira kaynak aktarıldığını ifade etti. Bakan Kacır, bölgenin ihya ve inşası için finansman kaynaklarının artırılacağını söyledi.

KOSGEB’in Gelecek Vizyonu

Kacır, KOSGEB’in gelecek vizyonunu anlatarak destek programlarının girişimciliği, sürdürülebilir büyümeyi ve global rekabeti odak alarak yeniden yapılandırıldığını açıkladı. Bakan Kacır, KOBİ’lere verilen desteklerin artarak devam edeceğini belirtti.

Girişimcilik Destek Programı Yeniden Kurgulandı

Girişimcilik Destek Programı’nın yeniden kurgulandığını açıklayan Kacır, bu programla girişimcilerin finansman imkanlarına erişimini kolaylaştıracaklarını ifade etti. Bakan Kacır, genç, kadın, engelli ve gazilere destek üst limitinin artırılacağını duyurdu.

KOBİ Ödülleri Programı KOBİ’lerin Başarılarını Taltif Ediyor

KOBİ Ödülleri Programı’nın KOBİ’lerin başarılarını takdir ettiğini vurgulayan Kacır, program kapsamında ödül alan işletmelerin ülke ekonomisine katkılarının önemine değindi. Bakan Kacır, KOBİ’lerin ülkenin büyüme ve kalkınmasında kilit rol oynadığına dikkat çekti.