Şiyar Elban, Dijwar Elban Kimdir Nerelidir?

aşamlarına Türkiye ve Avrupa'da devam etmektedir. Mardin Yalımköy'de doğan iki kardeşin anne ve babaları da aslen Mardinlidirler.

featured

Şiyar Elban ve Dijwar Elban Mardin doğumlu, Şiyar û Dijwar grubunun üyeleridir. Grup 2014 yılından bu yana aktif müzik yaşamlarına Türkiye ve Avrupa’da devam etmektedir. Mardin Yalımköy’de doğan iki kardeşin anne ve babaları da aslen Mardinlidirler.

 Şiyar û Dijwar grubunun iki üyesi de ilköğretim ve orta okul yıllarını Mardin’de, lise ve üniversiteyi ise açık öğretim ile İstanbul Konservatuvar Bölümünde tamamlamışlardır. “Çarê Nîsanê” adlı ilk albümlerini 2016 yılında müzik severlerle buluşturdular. Söz ve müzikleri kendilerine ait olan yaklaşık 100 tane eser bestelediler.

Dijwar Elban Almanya, Şiyar Elban ise Hollanda’da yaşamaktadır. Sürekli İstanbul ve Türkiye’nin diğer illerinde de konserler vermekte olan grup, Dünyanın birçok yerinde tanınmaktadır. Tüm Avrupa’da verdikleri konserlerin yanı sıra Rusya, Ukrayna, Türkmenistan, Özbekistan, Irak gibi bir çok Asya ülkesinde de konserler vermişlerdir.

Şiyar u Dijwar Sosyal Medya Hesapları:

Youtube: https://www.youtube.com/c/%C5%9Eiyar%C3%BBDijwar/

Facebook: https://www.facebook.com/siyarudijwarofficial/

Şiyar Elban İnstagram: https://www.instagram.com/siyar_elban/?hl=tr

Dijwar Elban İnstagram: https://www.instagram.com/dijwarelbanofficial/?hl=tr

Şiyar û Dijwar İnstagram: https://www.instagram.com/siyarudijwarofficial/?hl=tr