AKP Grup Başkanı Güler, Türk Sivil Havacılık Kanunu’na İlişkin Kanun Teklifi’ni Açıkladı

featured

Güler, Kanun Teklifi Detaylarını Anlattı

AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, ‘Türk Sivil Havacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin TBMM Başkanlığı’na sunulduğunu belirtti.

Yeşil Denizcilik Araştırmaları İçin Özel Bütçe Ayrılacak

Güler, limanlara gelen veya ayrılan ticari gemilerin sera gazı emisyonları için düzenlemelerin yanı sıra, yeşil denizcilik araştırmaları için özel bütçe ayrılacağını belirtti.

Güler: “Yolcu Dışındaki Kişilere Güvenlik Soruşturması Yapılacak”

Kanun teklifiyle, havaalanlarında güvenlik tedbirlerine ilişkin yeni düzenlemeler getirileceğini vurgulayan Güler, havacılık sektöründe çalışacak kişilere güvenlik soruşturması yapılmasının hedeflendiğini ifade etti.

Sokak Hayvanlarına Yönelik Düzenlemeler

Güler, sokak hayvanlarıyla ilgili yaşanan sorunlara değinerek, kuduz riski ve sokak hayvanlarının barınaklara alınması konusunda açıklamalarda bulundu. Ayrıca, belediyelerin sokak hayvanları için barınak yapma sorumluluğunu hatırlattı.

Aşılama ve Kısırlaştırma Faaliyetleri Önemli

Başıboş sokak hayvanlarının neden olduğu trafik kazaları ve saldırılar konusunda uyarılarda bulunan Güler, hayvanseverlerle iş birliği içinde aşılama, çip takma ve kısırlaştırma faaliyetlerinin sürekli olarak devam etmesi gerektiğini vurguladı.