Kocaeli’de Yaşanan Ağabey Cinayeti

featured

Geçmişteki Taciz İddiasıyla Bir Aile Trajedisi

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesindeki 4 Temmuz Mahallesi’nde bulunan bir binanın 4. katında geçen yıl 22 Nisan’da trajik bir olay yaşandı. Emre Torun, iddiaya göre ağabeyi Murat Can Torun’a yaşadığı cinsel tacizi bir restoranda babalarına anlattı. Bunun üzerine baba, iki kardeşi yüzleştirmek istedi ancak Emre o gün eve gelmedi.

Ağabey Uyurken Bıçaklandı

Ertesi gün sabah eve giden Emre, ağabeyi Murat’ı uyurken bıçakladı. Olayın ardından Emre, elinde bıçakla sokağa çıktı ve yaklaşık 1 kilometre ileride polis tarafından durduruldu. Murat Can Torun kardeşi tarafından öldürüldü, hatta cinsel organı da kesildi.

Mahkeme Kararı ve İfadesi

Emre Torun’un ifadesinde, “Beni sakinleştiren tek şey uyuşturucuydu. Olay gününden bir gün önce babama cinsel olayı anlattım ve o gece ailemin evine gitmedim. Olayları babama anlatırken gömleğimi yırtmıştım, sabah üzerimi değiştirmek için eve gittim. Ağabeyim bana ‘Babama ne anlattın şerefsiz’ dedi. Sonrasını hatırlamıyorum, hatırlamak istemiyorum” ifadeleri yer aldı.

Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası Talebi

Kocaeli 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Cumhuriyet savcısı, Emre Torun’un ‘Canavarca hisle kardeşe karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almasını talep etti. Torun’un cezai ehliyetinin tam olduğu rapor edildi ve duruşma, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilerek ertelendi.