Bakan Güler, ASELSAN’dan Yerli ve Milli Radar Sistemleri Teslim Aldı

featured

Bakan Güler, ASELSAN’ın Radar Sistemleri Teslimat Törenine Katıldı

Bakan Güler, Türk Silahlı Kuvvetleri için geliştirilen yerli ve milli erken ihbar radar sistemlerinin ilk teslimatı için ASELSAN’ın Gölbaşı tesislerinde düzenlenen törene katıldı.

Açıklamalar ve Dilekler

Bakan Güler, yaptığı konuşmada İran’dan hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi ve taşınabilir erken ihbar radar sisteminin ülkeye ve orduya hayırlı olmasını temenni etti. Uluslararası ilişkilerdeki belirsizliklere dikkat çekerek, ülkenin savunma sistemlerinin yerli ve milli olarak geliştirilmesinin önemine vurgu yaptı.

Savunma Sanayindeki Başarılar ve Vizyon

Bakan Güler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde yürütülen stratejik vizyon sayesinde savunma sanayisinde büyük projelerin hayata geçirildiğini ve yerli ürünlerin ordunun gücüne güç kattığını belirtti.

Yerli ve Milli Üretimin Önemi

Güler, Türkiye’nin bağımsızlığını ve güvenliğini sağlamak için yerli ve milli savunma sanayisini geliştirmenin hayati öneme sahip olduğunu vurgulayarak, teknoloji üretiminin ülke ekonomisine güç kattığını ifade etti.

Modern Savunma Sistemlerinin Önemi

Güler, gelişen harp teknolojisi ve asimetrik tehditler karşısında modern savunma sistemlerine duyulan ihtiyacı vurgulayarak, ASELSAN tarafından geliştirilen radar sistemlerinin ülkemizin savunma kabiliyetlerini artıracağını belirtti.

Geleceğe Dönük Taahhüt

Son olarak Bakan Güler, ülke ve vatandaşların güvenliğini sağlamak adına kahraman ordumuzu en modern sistemlerle donatmaya devam edeceklerini ve savunma sanayisinin gelişmesine önem vereceklerini vurguladı.