Kültür Yolu Festivali Türkiye’yi Renklendiriyor

featured

Türkiye Kültür Yolu Festivali’nin Büyüsü

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaşayan Miras ve Kültürel Etkinlikler Genel Müdürü Selim Terzi, Türkiye Kültür Yolu Festivali’nin 2021 yılında İstanbul Beyoğlu’nda başladığını ve tüm Türkiye’ye yayıldığını duyurdu. Geçen yıl 11, bu yıl ise 16 ilde gerçekleştirilen festival, şehirlerin marka değerine katkı sağlayarak ekonomik ve sosyal gelişimine olumlu etkilerde bulunuyor.

Uluslararası Boyutta Tanıtım

Festivalin uluslararası ayağı, Avrupa Festivaller Birliği tarafından kabul edilerek Türkiye Kültür Yolu Festivalleri’nin 40 ülkeye tanıtılmasını sağlıyor. Festivalde Bakanlığın sanat kurumları ve çeşitli paydaş kurumlarının etkinlikleriyle ‘7’den 70’e’ herkesin kendine göre bir içerik bulduğu vurgulanıyor.

Samsun’da Kültür ve Sanat Rüzgarı

Samsun Valisi Orhan Tavlı, Türkiye Kültür Yolu Festivali ile Anadolu’nun kültürel zenginliklerini dünyaya tanıttıklarını belirtirken, Samsun’un tarihi ve kültürel zenginliklerini vurgulayarak festivalin şehirdeki önemine dikkat çekti. Festivalin 19 Mayıs şehri Samsun’da büyük anlam taşıdığına vurgu yaptı.

Samsun Kültür Yolu Festivali

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, festivalin şehir için büyük önem taşıdığını belirterek, Samsun’un festival ve turizm şehri olduğunu ifade etti. 8-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan Samsun Kültür Yolu Festivali, kapsamlı bir program ile sanatseverleri bekliyor. Detaylı bilgilere “kulturyolufestivali.com” adresinden ulaşılabiliyor.