MHP Genel Başkanı Bahçeli Türk Milliyetçiliğini Anlattı

featured

MHP Genel Başkanı Bahçeli, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü dolayısıyla yaptığı paylaşımda Türk milliyetçiliğinin önemine vurgu yaptı.

Bahçeli’nin Milliyetçilik Tanımı

Bahçeli, Türk milliyetçiliğini Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu fikriyatı ve Türk milletinin var oluş iradesi olarak nitelendirdi. Aynı zamanda milliyetçiliğin Türk milletinin kurtuluş ilhamı olduğunu belirtti.

Milletin Birlik ve Dayanışması

Milliyetçiliğin milletin ortak değerleri etrafında kenetlenmesi ve birlik içinde kaderini belirlemesiyle en bariz dinamiği olduğunu vurgulayan Bahçeli, milliyetçiliğin Türk milletinin iç ve dış zorluklara karşı gösterdiği direncin temelinde yer aldığını ifade etti.

Milliyetçilik ve Demokratik Duruş

3 Mayıs’ın Türk milliyetçilerinin sivil, meşru ve demokratik duruşunun ışığı olduğunu belirten Bahçeli, milliyetçiliğin tarihsel süreçte önemli bir direniş ve vatanseverlik örneği olduğunu dile getirdi.

Mazi Ve Gelecek

Bahçeli, Türk milliyetçiliğinin tarih boyunca sergilediği direniş ruhunu geleceğe taşıyacak önemli bir unsurdur. Türk milletinin mazisinden güç alarak geleceğini inşa edeceğine inandığını ifade etti.

Türk Milliyetçiliği’nin Geleceği

1944 Türkçülük ve Turancılık Davası’nın 80. yıl dönümünde Türk milliyetçiliğinin anıtlarını minnetle andığını belirten Bahçeli, Türk ve Türkiye’nin geleceği için milli şuura güç ve feyz vereceklerini temenni etti.