Toybelen Köyü Muhtarı Şükrü Eraydın: 37 Yıldır Mührü Kaybetmedim

featured

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Toybelen köyünün 1984 yılında muhtarı seçilen Şükrü dede, uzun yıllardır başarılı bir görev süreci geçiriyor.

Toybelen köyünde 1984 yılında muhtar seçilen Şükrü Eraydın, o tarihten bu yana girdiği hiçbir seçimde mührü kaybetmedi. Köyde yaşanan birçok altyapı ve ulaşım sorununu devlet ve vatandaş işbirliğiyle çözen Eraydın, muhtarlık görevini hayatının bir parçası haline getirdi.

Ankara’da Eğitim Aldı, Köyüne Döndü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Toybelen köyünde uzun yıllardır muhtarlık yapan Şükrü Eraydın, Ankara’da kısa bir süre eğitim aldıktan sonra köyüne döndü. Büyüklerinin ısrarı üzerine muhtarlığa aday olan Eraydın, o günden bu yana köyünde sevilen bir isim haline geldi.

\”Severek Yaptık, Zorla Yapılan İşten Hayır Gelmez\”

Yaptığı açıklamada, köyün altyapısını güçleri birleştirerek çözdüklerini belirten Eraydın, “Severek yaptık, zorla yapılan işten hayır gelmez. Muhtarlığım sırasında komşu köylerle iyi geçindik, çözülmemiş hiçbir meselemiz yok.”

\”Devletimin ve Köylümün Yanında Oldum\”

Ömrü yettiğince görevine devam etmek istediğini belirten 37 yıllık muhtar, “Devletimin ve köylümün yanında oldum. Bu işin sırrı köylüyle ve devletle iyi geçinmek.” şeklinde konuştu.

Şükrü Eraydın, ATV aracı ile köyünü dolaşmaya devam ederken, muhtarlık görevini layıkıyla yerine getirmeye devam ediyor.