Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, ABD’yi Mağlup Ederek İkinci Etabı Namağlup Tamamladı

featured

Filenin Sultanları, ABD’yi 3-2 yenerek galibiyet serisini sürdürdü

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi’nin ABD etabındaki son maçında ev sahibi ile karşılaştı. Karşılaşma Teksas’ta gerçekleşti ve ABD’yi 21-25, 25-20, 25-21, 12-25, 15-12’lik setlerle 3-2 mağlup eden Filenin Sultanları, Milletler Ligi’nin ikinci etabını namağlup tamamladı. Bu sonuçla birlikte Türkiye, dünya sıralamasındaki liderliğini de korudu.

TRT Spor Ekranında Yayınlanan Maçta Olaylı Anlar

Maçın canlı yayınlandığı TRT Spor’da sevinen taraftarların görüntüleri ekrana yansıtıldı. Ancak, milli takımı destekleyen bir kadının tribünde zıplarken memesinin açıldığı görüldü. Bu görüntü sosyal medyada hızla yayılarak gündem haline geldi.

TRT Spor’dan Açıklama: “Ekranlara İstenmeyen Bir Görüntü Geldi”

Sosyal medyada gündem olan olaylı görüntüye ilişkin TRT Spor tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Dün gece A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın FIVB Milletler Ligi’ndeki maçında ekranlara istenmeyen bir görüntü gelmiştir. Bu durumun yaşanmasında TRT Spor’un değil, ABD’li yayın kuruluşunun etkili olduğu belirtilmiştir.”

Açıklamada devamla şu ifadeler yer aldı: “TRT, Türkiye’nin kamu yayıncısı olma sorumluluğuyla Türk sporunu desteklemeye devam edecektir. Filenin Sultanları’na ise Hong Kong’da oynayacakları maçlarda başarılar dileriz.”

Genç kadının adının Naz olduğu ve ABD’de yaşadığı da açıklamada belirtildi.