Miss AI Yarışmasında Tacı Kim Aldı?

featured

Faslı Kenza Layli, Dünyanın İlk Yapay Zeka Güzellik Yarışmasında Birinci Oldu

‘Euronews’in haberine göre, Dünya Yapay Zeka İçerik Oluşturucu Ödülleri (WAICA) tarafından düzenlenen Miss AI yarışmasında birincilik tacını kazanan isim belli oldu. Yapay zeka dünyasındaki güzellik ve yaratıcılık algısındaki değişimi göstermeyi amaçlayan yarışmada Faslı güzel Kenza Layli birinci seçildi.

Yarışmanın Detayları ve Sonuçları

Fanvue Miss AI yarışması, dünyanın dört bir yanından yapay zeka yaratıcılarını bir araya getirerek, birincilik için yarışan “dijital güzelleri” sergilemeyi hedefledi. Jüri paneli, finalistleri gerçekçilik, teknoloji ve sosyal etki olmak üzere üç temel kategoride değerlendirirken, Kenza Layli birinci seçildi ve aynı zamanda 20.000 dolarlık ödülün sahibi oldu.

Layli, yaptığı açıklamada, “Yapay zekâ yaratıcılarını temsil etme ve yapay zekânın olumlu etkilerini savunma fırsatı bulduğu için minnettarım. Miss AI ödülünü kazanmak, yapay zeka teknolojisini ilerletme çalışmalarına devam etme motivasyonumu artırıyor,” ifadelerini kullandı.

Diğer Dereceye Girenler

Yarışmanın ikinci ve üçüncüleri ise sırasıyla Fransız Lalina ve Portekizli Olivia C oldu. Türkiye’den ise Seren Ay ve Asena İlik isimli iki model finale kalarak büyük bir başarı elde etti.

Türk Güzeller: Seren Ay ve Asena İlik

Seren Ay, Türkiye’nin ilk yapay zekâ marka elçisi olarak tanımlanırken, Asena İlik ise influencer olmanın seks değil, hayal gücü ve eğlence ile mümkün olduğunu göstermeyi hedefliyor. Her iki Türk model de Miss AI yarışmasında önemli bir başarı elde ederek dikkatleri üzerlerine çekti.