PUBG MOBILE X Arcane işbirliği etkinliklerle kutlandı

featured

Oyunun bugüne kadarki en büyük etkinliklerinden biri olan PUBG MOBILE X Arcane işbirliği oyun içi önemli güncellemelerin yanı sıra Türkiye’de oyun severleri bir araya getiren çeşitli özel etkinlikler ile kutlandı.

 

PUBG MOBILE’ın bugüne kadarki en büyük ve önemli iş birliklerinden PUBG MOBILE X Arcane ortaklığı ile savaş alanı, League of Legends animasyon serisine ait özel içerikler, karakterler ve yeteneklerle yepyeni dinamiklere kavuştu. Oyun içinde ve offline etkinliklerde büyük ilgi gören bu dev işbirliği, PUBG MOBILE’ın oyun deneyimini sürekli geliştirmek için hayata geçireceği benzeri büyük işbirliklerinin de öncüsü oldu.

Ayna Dünyası’nda kıyasıya mücadele
PUBG MOBILE oyuncuları dizinin en tanınmış şampiyonlarından Jinx, Vi, Jayce veya Caitlyn’e dönüşerek Erangel, Piltover ve Zaun arasında seyahat edip kıyasıya bir mücadele içerisine girdi. Ayna Dünyası’nda diğer oyunculara karşı savaşan ve mağlup olan oyuncular ise orijinal halleri ile Erangel’e geri döndü.

Bu yeni alan, savaş ve keşif dinamiklerinin yanı sıra Arcane dünyasında neler olduğuna dair birçok ipucunu oyun severlere sundu. 3 Ocak tarihine kadar devam edecek bu süreç boyunca oyuncular, Hex Shards ve diğer malzemeleri kullanarak hikayeyi tamamlamaya ve Jinx, Vi, Jayce ve Caitlyn’i Runeterra’ya geri döndürmeye çalışacak. Ayrıca devam eden bu süreçte Ayna Adası ya da Klasik Mod maçları oynayarak keşif ilerlemesini geliştirebilecek ve özel Arcane ifadeleri ile eşyaları kazanarak Arcane şampiyonlarını yeniden oluşturabilecek.

PUBG MOBILE bu özel işbirliği için popüler isimlerin yer aldığı özel bir video yayınladı. Bu videoda Arcane karakterlerine bürünen üç isim, Hexcrystal ile Erangel’e ışınlandı ve PUBG MOBILE liderinin ekibine katılmak için paraşütle atlayarak airdrop kutusu için kıyasıya bir mücadeleye girdi.